Serwer NAS QNAP TS-451A-2G

 • Producent: QNAP
 • ID produktu: 36436
 • Dostępność:

  Niedostępny

 • Gwarancja: 24 miesiące
 • Koszt dostawy: od 9,00 zł

0,00 zł netto: 0,00 zł

do zapytania leasing (od 1500,00 PLN) kup na raty - oblicz ratę

Delkom 2000 - autoryzowany Partner QNAP

zobacz więcej certyfikatów »

0,00 zł netto: 0,00 zł

Dwurdzeniowy serwer NAS z portem USB QuickAccess umożliwiającym bezpośredni dostęp do plików

Model TS-451A wyposażono w innowacyjny port USB QuickAccess, który umożliwia szybkie przeprowadzenie pierwszej instalacji serwera NAS, a następnie bezpośredni dostęp do plików i danych przechowywanych na serwerze NAS. Oprócz tego obsługuje dwa dodatkowe tryby transmisji: tryb Ethernet NAS praz oparty na blokach tryb SAN iSCSI. Połączenie portu USB QuickAccess, pamięci NAS oraz sieci SAN iSCSI w jednym urządzeniu sprawia, że model TS-451A stanowi zaawansowane, ale jednocześnie łatwe w obsłudze rozwiązanie pamięci masowej, które idealnie nadaje się do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji, zdalnego dostępu i rozrywki. Zapewnia znaczną pomoc w zwiększeniu produktywności i może spełnić wymagania fotografów i entuzjastów materiałów audiowizualnychze względu na bezpośredni i szybki dostęp do plików. Model TS-451A wyposażono w wysoko wydajny dwurdzeniowy procesor Intel® Celeron® N3060 1,6 GHz w technologii 14nm. Obsługuje on transkodowanie i odtwarzanie wideo 4K.

 • Doskonała wydajność systemu, idealna do centralnego zarządzania, udostępniania plików i tworzenia kopii zapasowych.
 • Port USB QuickAccess do uzyskiwania dostępu do plików bez połączenia sieciowego.
 • Obsługuje dekodowanie sprzętowe 4K i transkoduje wideo 4K H.264 na bieżąco lub offline.
 • Ciesz się najlepszą jakością materiałów audiowizualnych dzięki wyjściu HDMI i bezpłatnemu pilotowi.
 • Linux Station obsługuje system Ubuntu®z bezpośrednim wyjściem sygnału przez złącze HDMI.
 • Hybrydowe podejście do wirtualizacji: Virtualization Station i Container Station.
 • Obsługuje wirtualny JBOD (VJBOD) w celu maksymalnego wykorzystania pamięci masowej wielu jednostek QNAP NAS.

Bezpośredni dostęp do plików za pośrednictwem portu USB QuickAccess


Model TS-451A wyposażono w innowacyjny port USB QuickAccess, który umożliwia przeprowadzenie pierwszej instalacji i konfiguracji urządzenia TS-451A bez połączenia z siecią. Dostęp do plików i danych przechowywanych w modelu TS-451A można uzyskać bezpośrednio również przy użyciu aplikacji Qfinder Pro i kabla USB 3.0 A z męskim złączem i męskim złączem Micro B albo kabla USB 2.0–Micro B. Dodatkowo, aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, można przypisać użytkownikom prawa dostępu do różnych folderów.

Potrójne rozwiązanie — USB QuickAccess / NAS / SAN iSCSI

Model TS-451A w innowacyjny sposób redefiniuje funkcjonalność serwerów NAS, zapewniając potrójne rozwiązanie składające się z portu USB QuickAccess / NAS / SAN iSCSI SAN. Nie dotyczą go ograniczenia konwencjonalnej pamięci masowej DAS, którą można podłączyć tylko do jednego urządzenia, a także przełamuje barierę kosztów związanych z szybkim rozwiązaniem Ethernet. Trzy tryby transmisji danych dostępne w urządzeniu TS-451A nie tylko działają niezależnie, ale i mogą być używane jednocześnie bez wpływu na przepustowość, co pozwala na wykonywanie wielu zadań jednocześnie z zachowaniem najwyższej produktywności./p>

 • Tryb USB QuickAccess
 • Tryb Ethernet NAS
 • Oparty na blokachtryb SAN iSCSI

Doskonalsze transkodowanie wideo 4K


Serwer TS-451A wyposażony w zaawansowany układ graficzny Intel HD® nowej generacji obsługuje sprzętowe dekodowanie w rozdzielczości 4K H.264 i wysokiej klasy funkcje transkodowania wideo w rozdzielczościach 4K i 1080p, umożliwiające konwersję wideo na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na komputerach, urządzeniach mobilnych i ekranach telewizorów inteligentnych*. Dzięki transkodowaniu offline, nawet jeśli można korzystać tylko z dość powolnego połączenia internetowego, wideo może być płynnie odtwarzane za pośrednictwem File Station, Video Station i aplikacji mobilnej Qfile. Pozwala na to wybór wstępnie renderowanego wideo o niższej rozdzielczości. Serwer TS-451A umożliwia także wyznaczenie specjalnego folderu na potrzeby automatycznego transkodowania wideo.

Swobodne korzystanie z multimediów dzięki sterowaniu wielostrefowemu

Serwer TS-451A może działać jako wielostrefowy system multimedialny, który wypełni każdy zakątek domu wybranymi multimediami. Umożliwia centralne zarządzanie zdjęciami, muzyką i wideo przechowywanymi na serwerze TS-451A i strumieniowe przesyłanie ich do urządzeń obsługujących standardy HDMI, DLNA®, Apple TV®,Chromecast™*, Roku®, Amazon® Fire TV lub innych podłączonych do modelu TS-451A (tylko strumieniowa transmisja muzyki) przy użyciu łączności Bluetooth® i portu USB. Za pomocą serwera Plex Media Server TS-451A można przekształcić w zaawansowaną maszynę do transmisji strumieniowej.

QTS — prosty i wydajny


Intuicyjny interfejs użytkownika systemu QTS ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z serwera NAS. Został zaprojektowany w nowoczesnym, płaskim stylu, który przyspiesza czas ładowania, a inteligentny pulpit umożliwia szybkie znajdowanie potrzebnych funkcji, tworzenie i grupowanie skrótów, monitorowanie ważnych informacji systemowych w czasie rzeczywistym oraz otwieranie wielu okien aplikacji w celu wykonywania różnych zadań jednocześnie. Zwiększa to efektywność działania serwera. System QTS przełamuje bariery urządzeń i platform oraz ograniczenia geograficzne, udostępniając zoptymalizowane funkcje chmury. Zawiera zaawansowane funkcje, takie jak migawki woluminów i jednostek LUN, zdalne połączenia z publicznymi usługami w chmurze za pośrednictwem File Station, wielostrefowy system multimedialny i inne.

Synchronizacja plików między urządzeniami a chmurami

Qsync zmienia serwer TS-451A w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików. Każdy plik przesłany do serwera TS-451A jest udostępniany różnym powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Aplikacja Qsync jest szczególnie przydatna dla osób często podróżujących. Mogą one w ten sposób zarządzać plikami i mieć najbardziej aktualne ich wersje na różnych urządzeniach. Qsync oferuje różne sposoby łatwej i szybkiej synchronizacji plików oraz udostępniania plików w grupach. Znacznie ułatwia to prowadzenie zespołowych projektów i współpracę. Narzędzie to obsługuje scentralizowaną konfigurację i umożliwia zdalne usuwanie zawartości folderu Qsync na utraconym urządzeniu, aby zapobiec przechwyceniu danych, a nawet przywrócenie jej po odzyskaniu urządzenia.

Centralizacja tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji przy użyciu Hybrid Backup Sync


Hybrid Backup Sync łączy funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji w jednej aplikacji QTS umożliwiającej łatwe przesyłanie danych do lokalnych lub zdalnych serwerów QNAP NAS, serwerów zdalnych innych firm oraz przestrzeni w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii. Użytkownik może synchronizować pliki w czasie rzeczywistym między urządzeniem TS-451A a usługami chmurowymi, takimi jak Amazon® Drive, Dysk Google™, Dropbox®, Microsoft OneDrive®, Yandex® Disk, i Box®, a także tworzyć kopie zapasowe dokumentów w usługach Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure™, Google Cloud Storage™, OpenStack Swift i usługach obsługujących protokół WebDAV. Hybrid Backup Sync może wykrywać rozrzucone pliki, aby nie tworzyć kopii zapasowych niepotrzebnych danych. Oprócz tego obsługuje kompresję plików, co pozwala oszczędzać miejsce. Dostępne są elastyczne ustawienia jednoczesnego przetwarzania plików i wielowątkowego przesyłania danych. Duże pliki są dzielone na mniejsze części, co znacznie zwiększa szybkość transferu i efektywność pracy.

Przywracanie plików z woluminów i jednostek LUN przy użyciu funkcji Migawka

Menadżer pamięci systemu QTS zawiera łatwe w użyciu narzędzie do migawek dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można prosto tworzyć kopie zapasowe danych i przywracać je na serwerze TS-451A do dowolnego punktu w czasie w razie utraty danych. Użytkownicy mogą wykonywać migawki woluminów i jednostek LUN (do 64 migawek na wolumin lub LUN oraz maksymalnie 256 migawki na pamięć NAS), efektywnie replikować je przy użyciu funkcji Replika migawek na zdalnych serwerach, kopiując tylko wprowadzone zmiany, a także szybko klonować migawki woluminów i jednostek LUN jako woluminy lokalne bez zakłócania działania systemu. System można nawet skonfigurować tak, by automatycznie robił migawkę woluminu przed utworzeniem kopii zapasowej przy użyciu RTRR lub rsync, nawet jeśli pliki są otwarte.

Qsirch — lepsze i szybsze wyszukiwanie


Serwer TS-451A obsługuje Qsirch — zastrzeżony mechanizm wyszukiwania plików działający w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Oprócz korzystania z podglądu miniatur, streszczenia treści i podpowiedzi słów kluczowych Qsirch umożliwia wyszukiwanie we wszystkich plikach .eml zapisanych na serwerze TS-451A i używanie niestandardowych kryteriów wyszukiwania, takich jak data,rozmiar, nadawca i odbiorca. Qsirch zapamiętuje też historię wyszukiwania, dzięki czemu można szybko przejść do poprzednio znalezionych plików. Można też używać rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome™ — Qsirch Helper — które umożliwia wyszukiwanie plików na serwerze NAS podczas używania Google Search™. Qsirch znacznie usprawnia pracę i skraca czas wyszukiwania plików na serwerze NAS, umożliwiając koncentrację na innych zadaniach.

QmailAgent — centrum mailingowe do Twojej chmury prywatnej

QmailAgent to klient e-mail online, który pomaga w zarządzaniu wieloma kontami poczty e-mail, zezwalając na dostęp do wszystkich wiadomości i szybkie przełączanie różnych kont. Ta aplikacja zawiera komplet funkcji do pisania, czytania i porządkowania wiadomości e-mail. Podczas tworzenia wiadomości można nawet podłączać pliki, zdjęcia i dokumenty z serwera TS-451A. QmailAgent umożliwia użytkownikom systemów iOS® i Android™ szybkie sprawdzanie zawartości kont poczty elektronicznej przy użyciu urządzeń mobilnych, a także przeglądanie i wysyłanie e-maili za pomocą programu QmailAgent na serwerze TS-451A. Oprócz tego aplikacji QmailAgent można używać razem z programem Qsirch, który obsługuje zaawansowane funkcje wyszukiwania wiadomości e-mail pozwalające na wyszukiwanie w plikach .eml zapisanych na serwerze TS-451A, co znacznie ułatwia zarządzanie ogromną liczbą wiadomości i wyszukiwanie ich.

QTS i Linux — dwa systemy do aplikacji IoT


Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii wirtualizacji firmy QNAP TS-451A obsługuje dwa systemy operacyjne — QTS i Linux. Przełomowa architektura serwera TS-451A umożliwia nie tylko korzystanie z wyjątkowego systemu operacyjnego QTS i pobieranie zaawansowanych aplikacji z QTS App Center, ale także opracowywanie lub używanie pakietów IoT do systemu Linux®. Model TS-451A obsługuje system Ubuntu i umożliwia użytkownikom opracowywanie i instalowanie różnych pakietów IoT na żądanie, a także centralne przechowywanie danych. Dzięki temu serwer TS-451A stanowi bezpieczne, prywatne rozwiązanie do magazynowania i rozwoju IoT. Po podłączeniu klawiatury, myszy i monitora ze złączem HDMI do serwera TS-451A można korzystać z Linux Station tak jak z komputera PC. Aplikacji Linux Station można też używać jako pulpitu zdalnego za pośrednictwem przeglądarki internetowej do błyskawicznego zarządzania.

Pamięć masowa na potrzeby maszyn wirtualnych i aplikacji kontenerowych

Virtualization Station umożliwia hostowanie maszyn wirtualnych (VW) na serwerze TS-451A i uzyskiwanie do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub programu VNC. Virtualization Station obsługuje wiele systemów operacyjnych, szybkie tworzenie, przywracanie, importowanie/eksportowanie maszyn wirtualnych oraz tworzenie ich kopii zapasowych, migawek, a także zarządzanie urządzeniami na potrzeby centralnego administrowania maszynami wirtualnymi. Virtualization Station umożliwia współdzielenie tego samego portu LAN przez TS-451A i maszyny wirtualne. Szybkie przełączniki wirtualne nie są już ograniczane fizyczną wydajnością sieci, co znacznie zwiększa szybkość przesyłania danych między maszynami wirtualnymi, a także między maszynami wirtualnymi i pamięcią NAS przez złącze wewnętrzne. Maszyny wirtualne można też pobierać na żądanie ze sklepów online i importować je na serwer TS-451A bez skomplikowanych procedur. Model TS-451A oferuje także przełomową technologię kontenerową do wirtualizacji serwera w aplikacji Container Station. Integruje ona lekkie technologie wirtualizacyjne LXC i Docker®, dzięki czemu na serwerze TS-451A można korzystać z wielu odizolowanych systemów Linux® i pobierać aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry®. Container Station udostępnia teraz także platformę QIoT Containers, która pomaga w szybkim określeniu struktury środowiska IoT i wdrożeniu w chmurze prywatnej.

Wszechstronny monitoring zapewniający całodobową ochronę


Aplikacja Surveillance Station to profesjonalny system zarządzania nagraniami wideo (VMS) do monitoringu sieciowego z łatwym w obsłudze interfejsem zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP, a także możliwością dokupowania licencji na dodatkowe kanały kamer. Obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału wideo i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™ można też zainstalować aplikację Vmobile do zarządzania monitoringiem z kamer w dowolnym miejscu i chwili, aby chronić środowisko biurowe. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Vcam można zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać wideo na serwerze TS-451A. Serwer TS-451A oferuje 2 bezpłatne kanały kamer IP. Liczbę kanałów można zwiększyć do 32, dokupując dodatkowe licencje.

Używanie serwera NAS do rozszerzania pojemności sieciowej pamięci masowej przy użyciu wirtualnego JBOD

Oprócz używania fizycznych modułów rozszerzających istnieje jeszcze jedna możliwość rozszerzenia pojemności serwera NAS. QNAP VJBOD (wirtualny JBOD) to sieciowyJBOD, który umożliwia rozszerzenie pojemności pamięci masowej QNAP NAS przy użyciu niewykorzystanego miejsca z innych jednostek QNAP NAS. Wolną pamięć masową można zainstalować w modelu TS-251A jako dyski wirtualne, a następnie utworzyć wirtualne pule i woluminy do obsługi funkcji NAS, takich jak tworzenie i przywracanie migawek, indeksowanie plików multimedialnych w bibliotece multimediów, a nawet tworzenie jednostek LUN iSCSI. VJBOD obsługuje połączenia 10GbE/40GbE i trunking portów (agregacja łączy z wieloma portami sieci LAN), co podnosi wydajność i niezawodność pamięci masowej VJBOD.

Produkt
ProducentQNAP
Rodzina produktuTS
Seria produktuTS-451
Model produktuTS-451A-2G
Klasa produktuNAS (Network Access Server)
PrzeznaczenieDo domu
P/N produktuTS-451A-2G
Procesor
Ilość zainstalowanych procesorów1
Producent procesoraIntel®
Rodzina procesoraCeleron
Model procesoraCeleron N3060
Liczba rdzeni procesoradwa
Taktowanie rdzeni procesora1,6 GHz
Taktowanie trybu turbo procesora2,48 GHz
Pamięć cache procesora2 MB
Pamięć RAM
Zainstalowana pojemność pamięci RAM2 GB
Ilość slotów pamięci RAM2
Ilość wolnych slotów pamięci RAM0
Możliwość rozbudowy pamięci RAM do 8 GB
Technologia wykonania pamięci RAMSODIMM DDR3L
Częstotliwość pamięci RAM1600 MHz
Wnęki/Kieszenie
Ilość wolnych wew. kieszeni 3,54 szt
Możliwe tryby pracy kieszeni 3,5SATA (6Gbps)
Komunikacja
Karta sieciowa przewodowa10/100/1000 Mbps
Interfejsy WE/WY
RJ-45 [LAN]2 szt
USB 3.01 szt (przedni panel), 2 szt (tylny panel)
HDMI1 szt
Wyjście liniowe audio1 szt
Wejście mikrofonu1 szt (tylny panel)
System operacyjny
Wersja systemu operacyjnegoQTS
Zasilanie
Moc zasilacza96 W
Gwarancja
Typ gwarancji Producenta
Czas trwania gwarancji24 miesiące
Właściwości fizyczne
Materiał wykonania obudowyMetal, Plastik
Typ obudowyTower
Waga produktu3 kg
Wysokość (mm)169
Szerokość (mm)160
Głębokość (mm)225

Istotna informacja: ten serwis wykorzystuje pliki cookies Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności. Zamknij